Celoroční cestovní pojištení

Cestujte bezpečně do všech koutů světa

Cestujete rádi a hodně? Trávíte půl roku a více v zahraničí? Doma v Čechách jste jen na skok? Vyplatí se vám celoroční cestovní pojištění. Lidé se v prvé řadě pojistí z obavy o své zdraví a vysokých nákladů za zdravotní péči v cizině. Jenže na cestách a v životě se můžou stát i jiné věci. A jak už to tak chodí, jsou to věci nejméně očekávané a předvídatelné. Otázka tedy nezní, zda se pojistit, ale zní, co vaše pojištění pokryje?

Nejhorší scénář na cestách

Základní pojištění, které dnes nabízí i vaše banka ke kreditní kartě, může být finančně výhodné, ale ne dostačující. Nechci malovat čerta na zeď, ale představte si, že se stanete účastníkem dopravní nehody třeba jako cyklista. Vám se nic nestane, ale protože jste z lehké nepozornosti zavinili autonehodu, všechny vzniklé škody budete muset uhradit, včetně ušlé mzdy řidiče v případě jeho zranění a neschopnosti. Proto je dobré připlatit si pojištění odpovědnosti za škody.

celoroční pojištení

Dalším rizikem jsou sportovní aktivity. Pokud cestujete za dobrodružstvím, vaše pojištění by se na to mělo vztahovat. Navštěvujete-li rizikové země vždy si zkontrolujte na stránkách MZV aktuální varování a doporučení pro cesty do zahraničí. Pro tyto země vaše pojistka nemusí platit vůbec. To platí i v případě teroristického útoku.

Celoroční pojištění je úzce spjato s počtem cest. Pokryje ovšem daleko více špatných scénářů a za lepší cenu než jednorázové. Cestovní pojištění od nadnárodních společností je v cizině zárukou kvality, může se tak stát, že po vás nebudou nemocnice chtít úhradu na místě.

Rychle a snadno

Dnešní instantní doba je úžasná ve své rychlosti. Můžete si sjednat pojištění online. Přes internet si poskládáte tzv. balíček pojištění. Sami do něj zahrnete to, co je pro vás důležité. Vy rozhodujete o ochraně své a svých blízkých. Nepodceňujte cenu pojištění. Výhodné celoroční pojistky mají svou hodnotu, nešetřete na nich. Člověk utratí daleko víc a za opravdové zbytečnosti.