havarijko

Havarijní pojištění by mělo být samozřejmostí

Mnozí lidé, kteří pravidelně usedají za volant svého plechového miláčka, se spoléhají na to, že jejich řidičské umění je natolik vyspělé, že se jim nemůže stát žádná nehoda. Opak je však pravdou, protože mnohdy stačí chvilka nepozornosti, obyčejné kýchnutí či sluneční paprsky a neštěstí je na světě.

Povinné ručení je v České republice dané zákonem, havarijní pojištění ne, i když jeho pořízení je nejen odborníky doporučováno ve velké míře, protože skvěle navazuje tam, kde povinné ručení se svými možnostmi končí. A nejen to, s havarijním pojištěním má každý majitel vozidla jistotu, že například případné řádění přírodních živlů, které se nepříjemně podepíše na vzhledu automobilu, nezpůsobí totální kolaps finančních úspor.

Pojistit lze i zavazadla v autě

Všechno, co lze v rámci havarijního autopojištění pojistit, se zpravidla rozděluje do dvou kategorií, které se souhrnně nazývají základní a vedlejší pojistná rizika. K těm základním se řadí především havárie, kterou si způsobíte škodu na vlastním autě. Havarijní pojištění je jistota, že náklady na opravu zvládnete pokrýt do poslední koruny. Další pojistné riziko je krádež či již zmiňované řádění přírodních živlů. Vedlejší pojistná rizika jsou promyšlený nadstandard, s nímž se nemusíte bát, že nezvládnete zaplatit například výměnu předního skla či jiné mimořádné výlohy.

Havarijní pojištění je jistota

Sjednejte si havarijní pojištění co nejdříve a mějte pevně v rukách nejen volant, ale také své finance související s provozem vozidla a všemi důsledky, které tento provoz přináší, nebo může přinést.