uraz

Soukromé nemocenské pojištění

Onemocnění se mnohdy nevyhnete. Ať už se chováte ke svému tělu zodpovědněji, angína nebo chřipka číhá v zimních obdobích na každém kroku a útočí ze všech stran. Veřejný systém zdravotní péče v sobě skýtá i podporu v případě onemocnění, které nás na nějaký čas vyřadí z pracovního procesu.

Pokud však jsou vaše životní standardy posazeny vysoko a mimo základních potřeb splácíte ještě hypotéku či leasing na auto, pak by vás rapidní pokles příjmu z důvodu onemocnění mohl poměrně ohrozit. I z toho důvodu jsou k dostání produkty, které se nazývají soukromé nemocenské pojištění, které je zde připraveno pro všechny, kteří vědí, že by jim státní podpora jednoduše nestačila.

Soukromé nemocenské pojištění je nadstandard, co se vyplatí

Tento typ pojištění je považován za určité rozšíření systému, který je nastaven občanům od státu. Ochrání zaměstnance před finančními výkyvy v důsledku pracovní neschopnosti. Oproti státnímu způsobu je možno v rámci plnění získávat různé výhody a bonusy, například právě za bezeškodné období apod. Pamatujte však na to, že tento samostatný produkt není možné zaměňovat například za úrazové pojištění či životní.

Na státní podporu nespoléhejte

Státní podpora v neschopnosti je bohužel pro mnoho zaměstnanců nedostačující. Proč by ale člověk měl finančně trpět za něco, co se ovlivnit zcela úplně nedá? Stačí používat MHD v obdobích chřipek a i sebekvalitnější prevence zklame. Myslete na zadní vrátka a vyjednejte si nemocenské připojištění, které v nemoci opravdu oceníte.