Zachovejte si svůj standard i ve stáří, spořte si na důchod s penzijním připojištěním

Podzim života, jak se s oblibou období stáří v životě člověka nazývá, by měl být klidný, plný spokojenosti a odpočinku. Toho však mnohdy nejde dosáhnout, protože schází finanční jistota, která by pokryla všechny plány a sny. Vyvarujte se starostí a začněte si na důchod spořit již nyní. Penzijní připojištění je neocenitelným produktem, který zajistí klidné stáří.

Mnozí lidé odchod do důchodu oddalují, a to ze zcela pragmatických důvodů, kterým vévodí téma financí. Není to však nutné v případě, že se úspory budou neustále zvyšovat. Střádání určité finanční rezervy se tak stane jistotou, že budoucnost je vám nakloněna.

Spořit si můžete sami nebo s pomocí dalších osob

K nesporným výhodám penzijního připojištění patří skutečnost, že spořit nemusí jen osoba, která uzavřela smlouvu. Do vašeho osobního penzijního fondu tak může přispívat například vaše rodina nebo zaměstnavatel. V současné době je nejmenší částka, kterou lze ke spoření přispět, stanovena na 100 Kč. Platba se provádí jednou za měsíc a náleží k ní i nárok na státní příspěvek.

Penzijní připojištění je finanční produkt, který má oporu i ze strany státu

Užijte si důchod dle svých představ. Stačí jediné – myslet na toto období s předstihem a dle toho uvažovat i o svých finančních prostředcích. Penzijní připojištění je finanční produkt, který má oporu i ze strany státu, který se tak snaží podporovat své občany v zajištění se na stáří.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Penzijní připojištění se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Zuzana Levíčková

3 komentáře u Zachovejte si svůj standard i ve stáří, spořte si na důchod s penzijním připojištěním

  1. FredyXXL napsal:

    Jo platit cely zivot na duchod, pak to prej nestaci a jeste si mame sporit, fakt kam ten svet speje…

  2. Pryc odtud napsal:

    Leda se odstehovat, ale nevim jestli je kam vsude jsou problemy. Mozna Cina ta neustale vali dopredu

  3. luci napsal:

    Vsude dobre doma nejlip! :D