pojištění nahodilého poškození

4 důležitá pojištění, která se hodí opravdu každému

Když se má něco pokazit, pokazí se to a my proti tomu nezmůžeme zhola nic. Ale můžeme si v předstihu sjednat pojištění, které poslouží jako určitá prevence a následky zmírní alespoň z finančního hlediska. A co si budeme namlouvat, v případě krupobitím zničené střechy jdou emoce stranou – v prvé řadě musíme zajistit nápravu, což bez peněz dost dobře nejde. 

1. Pojištění domácnosti a nemovitosti

Češi sice vědí, že majetkové pojištění má své opodstatnění, ale často podceňují výši pojistné částky a další stěžejní kritéria. Někteří pak nevidí rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti. Přitom je to snadné: pojištění domácnosti zahrnuje cennosti, vybavení a další věci, které nejsou součástí stavby.

pojištění prodloužené záruky2. Pojištění nahodilého poškození

Už se vám někdy stalo, že jste svůj nový mobil s cenovkou vysoko přes deset tisíc korun poslali do elektronického nebe ještě před tím, než jste si na něj stačili zvyknout? Když nelze uplatnit běžná záruka, pomůže pojištění nahodilého poškození. Samozřejmě si ho můžete sjednat i na jiné dražší věci, u kterých hrozí, že byste je mohli „nahodile poškodit“.

3. Pojištění prodloužené záruky

Záruka na zboží trvá ze zákona pouhé dva roky. K závadám bohužel často dochází bezprostředně po uplynutí této lhůty. Proto není od věci, když ji u dražších věcí prodloužíte pomocí pojištění prodloužené záruky. U ERGO pojišťovny až o 36 měsíců nad běžný rámec.

majetkové pojištění4. Pojištění odpovědnosti za škodu

Jsou lidé, kterým se smůla lepí na paty a vlastní neopatrností čas od času způsobí újmu na zdraví či majetku někomu dalšímu. Je to i váš případ? Pak s uzavřením pojištění odpovědnosti na škodu zvaným též „pojistka na blbost“ příliš dlouho neváhejte. Může se vám hodit třeba ve chvíli, kdy váš pes srazí cyklistu, nebo vytopíte byt pod vámi.