Několik doporučení pro uzavření nejvýhodnějšího životního pojištění

Životní pojistka představuje jistotu pro vaše blízké, o tom není žádný pochyb. Pozůstalí totiž po vaší smrti nezůstanou bez prostředků a nebudou se muset v žalu zaobírat ještě dalšími nepříjemnostmi. Jak si ale vybrat to nejvhodnější pojištění?

Odborníci doporučují držet se několika málo pravidel, které zaručí, že uzavřené životní pojištění bude skutečně kvalitní a bude přesně odpovídat všem vašim nárokům a požadavkům. Není třeba dělat kompromisy, stačí jen pamatovat na to, že pojistka má plnit vaše představy o tom, jak chcete své blízké zaopatřit.

Myslete na věk i na peníze

Jestliže se pojištění uzavře v mladém věku, pak nemusí být výše pojistného přehnaně vysoká. Na věk myslete i v případě doby, na kterou pojistku chcete uzavřít. Doporučuje se nesnižovat hranici pod 60 let věku. Protože pokud byste hranici nastavili například na 50 let a poté se váš zdravotní stav stářím zhoršoval, cestu k dobrému navazujícímu pojištění byste si poměrně zkomplikovali.

Neméně důležitou součástí je i promyšlení částky, k níž se bude vaše pojistka vázat. Ta by měla představovat několikanásobek ročního příjmu toho, kdo se nechá pojistit. I tak je toto individuální a vždy záleží jen na potřebách a budoucích krocích. Pokud uzavíráte životní pojistku a víte, že za dva roky si vezmete hypotéku, uzpůsobte tomuto faktu i přemýšlení nad tím, jakým směrem chcete zaopatřit vaše nejbližší.

Výběr životní pojistky není nic složitého, i když to tak na první pohled může vypadat. Stačí si pouze uvědomit životní standard, v němž žijete, aby pak pro vaši rodinu nenastal zlom, který by ji mohl zbytečně ohrozit.