zdroj: shutterstock.com

Penzijní připojištění čekají změny

zdroj: shutterstock.com

Stávající pojištění zůstává v platnosti do 30. 11. 2012, po tomto datu je už možné uzavřít penzijní připojištění pouze novým způsobem, od nového roku totiž dochází k velkým změnám v penzijním připojištění. Podle nové legislativy budou všichni stávající klienti penzijního připojištění automaticky převedeni do tzv. transformovaných fondů, které však budou mít stále stejné podmínky za kterých si je zřídili. Do platnosti vstupuje i II. pilíř důchodového připojištění. Tyto změny se dotknou nás všech…

Změny v penzijním připojištění

Změny v penzijním připojištění se dají shrnout do čtyřech bodů:

  • Od 1. 1. 2013 se zvyšuje maximální státní příspěvek téměř na dvojnásobek.
  • Vstupem do nového roku se zvýší bezpečnost spravování prostředků klientů.
  • Touto důchodovou reformou dochází otevření možnosti vytváření vyšších výnosů, ale i ztrát.
  • Pro anebo proti penzijnímu pojištění se musí rozhodnout každý občan České republiky do věku 35 let. Starší lidé mají čas na rozhodnutí do konce června 2013. Toto rozhodnutí je trvalé a neměnné.

U které společnosti si zřídit penzijní připojištění?

V České republice je mnoho finančních institucí, které nabízí penzijní připojištění a vedle toho jsou tu i různé penzijní fondy. Vzhledem k tomu, že pak penzijní připojištění bude neměnné, je důležité se správně rozhodnout. Není to však jednoduché, a proto je dobré využít možnost: Penzijní připojištění srovnání. Oč vlastně jde? Jde vlastně o speciální internetovou kalkulačku.

Penzijní připojištění kalkulačka

Tato kalkulačka pro srovnání penzijního připojištění  je internetová aplikace na webových stránkách, která vám velmi snadno dokáže porovnat veškeré nabídky penzijního připojištění. Vystačí vám jen, když do kolonek vepíšete několik parametrů a ona vám během několika okamžiků zhotoví přehled všech aktuálních nabídek. Srovnání penzijních fondů je pak již jednoduché. Bez zbytečného obíhání a nutnosti čtení desítek stran letáků si snadno vyberete takový fond, který bude pro vás nejvýhodnější.