DCF 1.0

Bez povinného ručení se jezdit rozhodně nevyplatí

Zákon o povinném ručení hovoří zcela jasně. Nazývá ho pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla a jeho opomíjení trestá, a to především finanční cestou, která ve finále vychází mnohem dráž, než sjednání povinného ručení v průměru stojí.

 

Dopravní nehoda může být dílem zlomku sekundy. Následky mohou být v lepším případě jen v podobě pomačkaných plechů a zkažené nálady. S povinným ručením lze však náklady na autě, které jste zaviněním karambolu poškodili, vyřídit automaticky a právě z uzavřené pojistky.

Sazba pojistného závisí na několika faktorech

Pojišťovny se v současné době předhánějí o co nejlákavější nabídku. S povinným ručením tak každý majitel vozidla může dosáhnout i na zajímavé bonusy. S rozdílnými produkty jednotlivých institucí přichází i rozmanitost v podobě faktorů, které ovlivní výslednou částku pojistného.

Dříve bylo toto určení závislé pouze na kubatuře vozu, nyní si to řídí pojišťovny samy dle vlastních kritérií, která se snaží uzpůsobovat poptávce a také rizikovosti dané skupiny majitelů vozidel. Stěžejním tak může být nejen objem motoru nebo výkon vozu, ale také například to, jakým způsobem vozidlo jeho majitel užívá a kde bydlí. S pojišťovacím makléřem si dokážete vybrat to nejlepší pojištění právě pro vás.

Povinné ručení je povinné pro všechny ze zákona

S povinným ručením je provoz vozidla jistější, protože každý řidič tak má jistotu, že i kdyby z jakýchkoliv příčin zavinil nějakou nehodu, tak finanční následky na poškozených budou pokryty. Nezapomeňte na toto pojištění ani vy, pestrá nabídka trhu vám dává jedinečnou příležitost vybrat si ručení skutečně na míru.