Cestovní pojištění – pomocník na cestách do zahraničí

Blíží se léto a s ním období plné výjezdů na zahraniční dovolené. Možná vám osobně připadá, že nejdůležitější je nezapomenout si peníze, plavky a ručník, ale není tomu tak. Základem pro zaopatřenou cestu k moři či za poznáním je cestovní pojištění, které vám v případě problémů může i zachránit budoucnost.

Je totiž všeobecně známo, že bez pojištění se v zahraničí za jakékoliv ošetření platí, a to ve zcela jiných rovinách, než na jaké jsme v rámci Česka zvyklí. A například takový několikadenní pobyt v nemocnici může ve finále stát tolik, co nový automobil. Pokud chcete mít jistotu, že ošetření zůstane v kompetenci zdravotní pojišťovny, pak cestovní pojištění je tím skvělým pomocníkem pro vás.

Několik druhů cestovního pojištění

Pojištění lze sjednat různé s ohledem na to, kam jedete, co tam budete dělat apod. Různý typ výletu totiž představuje odlišná rizika případného úrazu. Například takové obyčejné turistické pojištění nepokryje náklady na provoz extrémních sportů někde v džungli. Při uzavírání pojistky je tak potřeba myslet na všechny detaily, co vaši zahraniční cestu budou provázet.

Několikadenní pobyt v nemocnici může stát i stovky tisíc korun!

Na závěr článku se můžeme podívat na příklady léčebných výloh v zahraničí, které si osoba bez pojištění musí sama uhradit. Pokud vás v Německu postihne infarkt myokardu, který vás dostane na celý týden na JIP a poté bude váš stav vyžadovat ještě 3 dny hospitalizace, vyšplhají se náklady na léčbu na přibližně 570 000 Kč. Ještě stále máte pocit, že cestovní pojištění je k ničemu?