pojištění odpovědnosti pilotů

Piloti, nepodceňujte význam pojištění odpovědnosti!

Létání je radost, ale i starost. Pokud jste si nedávno udělali pilotní průkaz a létáte s vypůjčeným letadlem, měli byste přijmout fakt, že vás případné škody na stroji budou stát nemalou částku. Může se stát cokoli, třeba „jen“ nezvládnete přistání a dáte zabrat podvozku. Anebo nedopatřením poškodíte jemné přístroje uvnitř letounu. V každém případě jde o drahé nepříjemnosti – technika, náhradní díly a práce techniků rozhodně nejsou zadarmo. Naštěstí se nabízí efektivní řešení v podobě pojištění odpovědnosti pro piloty.

Když poškodíte vlastní letoun, buďto si ho necháte opravit, nebo ho odstavíte a na servis se obrátíte až v momentě, kdy budete mít dostatek finančních prostředků. Ale co když vlastní vinou způsobíte škodu na vypůjčeném letadle? Budete ji muset uhradit. Anebo taky ne – sjednáte-li si pojištění odpovědnosti pilotů.

Soutěž pro piloty

Pojištění pilotů je určeno pro absolventy leteckých škol, ale také pro instruktory a žáky. Tedy pro všechny, kteří létají s vypůjčeným letadlem. Přívlastek „vypůjčené“ je velmi důležitý – stroj nesmí být ve vlastnictví pojištěnce. Další podmínkou je registrace daného letounu v některé ze zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Pojištění pro piloty nabízí jen některé pojišťovny. Největšímu zájmu se těší produkt od ERGO pojišťovny, která umožňuje sjednání i včetně připojištění finančních škod. Což je například škoda na ušlém zisku provozovatele letadla.

On-line pojištění pro piloty se vztahuje na letouny, rotorová letadla (vrtulníky), kluzáky a zástupce ultralehkých létajících zařízení. Limit pojistného plnění je volitelný v rozmezí od 50 do 600 tisíc korun. Jednotná spoluúčast je ve výši 10 %.

On-line pojištění pro piloty

Do konce tohoto roku můžete navíc soutěžit o skvělé ceny. Soutěž pro piloty probíhá do konce roku  a může se zúčastnit každý, kdo si ve stanoveném období uzavře pojištění odpovědnosti pilota. Podrobnosti najdete na ergo.cz.