rychlá půjčka

Základní charakteristicky férové nebankovní půjčky

V minulých letech měly nebankovní půjčky docela pošramocenou pověst. Způsobily to nepoctivé firmy, které lákaly klienty na „super“ výhodnou nabídku, za kterou se ale skrývaly extra vysoké poplatky a celkově nevýhodné podmínky. Ty časy jsou dávno pryč. Opatrnost je ale na místě: naučte se poznat, kdy vám úvěr opravdu pomůže! 

Rapidní změny k lepšímu hlavně díky novele

Dříve si subjekty mohly s klientem hrát jako kočka s myší. Neférové firmy se totiž v oblasti, kde působilo několik desítek tisíc poskytovatelů, docela snadno skryly. Jejich nabídky se přitom tvářily jako ty nejlepší pod sluncem, jenže řada lidí právě kvůli nim skončila ve spárech exekutora. Ta doba je pryč hlavně díky novele zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od prosince 2016 (více o ní zde). Ta uložila nebankovním subjektům hned několik přísných podmínek, které musí splnit, pokud chtějí i nadále poskytovat nebankovní půjčky.

Via SMS

Musí například mít licenci od ČNB, o tu si mohly firmy požádat do 1. 3. 2017. Seznam těch, které žádost podaly, je přístupný online v registru na webu ČNB. Je to současně první charakteristika, která poukazuje na férovost firmy. Než začnete cokoliv dělat, podívejte se do registru a zjistěte si, zda je poskytovatel v seznamu.

Podoba nabídky ve váš prospěch

Na kvalitu poukazuje samotná nabídka. Je důležité, aby rychlá půjčka nebyla zatížena příliš vysokými poplatky. Částku, kterou za půjčení zaplatíte, byste určitě měli znát předem. Poskytovatel by veškeré informace měl mít uvedeny v přehledné formě na svém webu. To znamená, že byste je neměli složitě hledat. Měl by také rychle zodpovídat případné dotazy.

online půjčky

Narazíte i na online půjčky, které jsou zcela bez poplatku. Takové nabídky jsou připraveny pro ty, kdo si žádají poprvé. Je to šance, jak si mohou princip nebankovního půjčování zcela zdarma vyzkoušet. Velmi zajímavou nabídku má momentálně Via SMS s.r.o. Poskytuje půjčku zdarma ve výši až 8000 Kč na 30 dní. Sjednat si ji mohou i ti, kterým nepůjčí banka.